בלאק פריידי סייל! 15% נוספים עם קוד ההנחה: BF || לאתר האמריקאי לחץ כאן.

שאלות נפוצות

ש: מתי אקבל הודעת אישור בדוא"ל?
ת: מיד לאחר ביצוע ההזמנה ישלח מייל אוטומטי לאישור הדוא"ל שלך, אם אינך רואה אותו אנא עבור לדואר זבל ובדוק. אם לא קיבלת תוכל לפנות אלינו בדוא"ל -
Pe.axhelp@gmail.com.
ש: ראיתי פריטים נוספים באתר האמריקאי, האם ניתן לרכוש? איך זה מגיע?
ת: בוודאי שניתן לרכוש. אנחנו מחזיקים מחסנים שונים ברחבי העולם. הפריטים שנמצאים באתר הישראלי יגיעו עם שליח עד הבית עד 14 יום. באתר האמריקאי ייתכן והחבילה תפוצל ותגיע ממחסנים שונים ולכן זמן קבלת ההזמנה היא עד 15 ימי עסקים.
 
ש: מתי אקבל את מספר המעקב שלי?
ת: מספרי מעקב יינתנו עד 7 ימים ממועד ההזמנה, טווחי עיבוד ההזמנה הם 2-5 ימים.
 
ש: כיצד אוכל לעקוב אחר ההזמנה שלי?
ת: אם נכנסת לאתר שלנו (האתר האמריקאי) ולא הצלחת לעקוב בדף 'עקוב אחר ההזמנה שלי', אנא צור איתנו קשר בדוא"ל - Pe.axhelp@gmail.com.
 
ש: מהם חומרי הבגדים העשויים?
ת: הבגדים עשויים 100% כותנה או כותנה מעורבת. ניתן לראות את ההסבר לכל בגד בתיאור המוצר.
 
ש: האם מוצרי הסיליקון בטוחים לשימוש?
ת: כן. מוצרי הסיליקון שלנו עשויים 100% סיליקון ברמת מזון. השיניים שלנו דורשות טיפול הורים נוסף בעת השימוש. יש להסתכל על הילד בזמן השימוש וההורה צריך לבדוק את בטיחות המוצר לפני השימוש. האחריות היא על ההורה או המבוגר האחראי.
 
ש: האם אתה מציע ביטול, החזרות או החלפות?
ת: בשל אופי המוצרים ואופן השימוש בהם, מוצרי הסיליקון אינם ניתנים להחזרה או להחלפה. ניתן לבטל עד 5 שעות מרגע ביצוע ההזמנה.
עבור בגדים, החזרות והחלפות זמינות. תוכל לקרוא עוד על החזרות במדיניות ההחזרות שלנו. ניתן לבטל עד 5 שעות מרגע ביצוע ההזמנה.
 
ש: הפריט שלי הוא ניזוק/נפגם
ת: אם קיבלת פריט פגום בדואר יש לך 24 שעות לדווח על נזקים. אם הנזק נגרם על ידינו, הפריט שלך יוחזר או יוחלף תוך 5-7 ימי עסקים לאחר שתשלח אותו בחזרה אלינו, כאשר הוצאות ההחזר יהיו עלינו. לא נחליף או נחזיר פריטים שניזוקו מסיבות שאינן בשליטתנו.